عجب در آن که تو مجموع و گر قیاس کنی

به زیر هر خم مویت دلی پراکند است

اگر برهنه نباشی که شخص بنمایی

گمان برند که پیراهنت گل آکند است

شاید، دو بیت بالا از سعدی در نگاه اول ارتباطی با ادامه مطلب نداشته باشد! 

برخی از عکس‌هایی را که گه گاه از گل‌ها و شکوفه‌ها گرفته‌ام اینجا می‌گذارم. امیدوارم از دیدن آنها لذت ببرید. سعی کردم تقریباً تمام رنگ‌ها طبیعی باشند و در کار طبیعت دخالت نکنم!

عکاسی از طبیعت را دوست دارم. اما کمتر فرصت آن پیش می‌آید. بهتر بگویم، کمتر فرصت آن را پیش می‌آورم! این چند عکس هم در طول یک سال گذشته گرفته شده است.

گل «شمعدانی». گیاهی از جنس Pelargonium که البته بین ۲۰۰ تا ۲۸۰ گونه‌ مختلف دارد. 

گل «کاملیا» (Camellia) است از خانواده Theaceae. این گل زیبا پیش از آنکه در اروپا دیده شود، قرن‌ها در چین و ژاپن کشت شده بود. اگر با من موافق باشید، پرهای آن به گل رز هم شباهت دارند. اما پیش از من، دیگران نیز آن را متوجه شده! و از این رو به این گل، رز ژاپنی هم می‌گویند. اگر در گوگل Japan Rose را جستجو کنید، نمونه‌های مشابه را می‌بینید.

گلی از جنس Gaillardia و از گونه‌ Gaillardia pulchella که با نام‌هایی همچون firewheel و Indian blanket و Indian blanketflower و Indian paintbrush و sundance نیز آن را می‌شناسند. در فارسی به آن «رعنا زیبا» گویند.

درخت «ارغوان» است. از جنس Cercis و از گونه Cercis siliquastrum که در اوایل بهار می‌روید. این گونه، از درختچه‌های کوچک، تا درختانی به ارتفاع ۱۲ متر و پهنای ۱۰ متر یافت می‌شود.

باز هم «ارغوان»

شواهد موجود مؤید آن است که احتمالاً «ختمی» است. البته اگر فکر می‌کنید این‌طور نیست، لطفاً قرائن خود را با ما نیز در میان بگذارید. 

شکوفه‌های درخت هلو