مهرطلبی: بیماری راضی کردن دیگران، به قلم دکتر هاریت بریکر، عنوان سومین کتابی است که در طرح همراه با کتاب خواندم. خانم هاریت بریکر –روان­شناسی که بیش از بیست و پنج سال سابقه­‌ی درمان مهرطلب‌­ها را دارد– در این کتاب درباره رفتاری صحبت می­‌کند که «مهرطلبی» نام دارد و ممکن است بسیاری از افراد در جامعه با آن رو به رو شوند و درگیر آن باشند.

شاید تا به حال در اطراف خود، افرادی را دیده باشید که همواره برای راضی کردن دیگران تلاش می‌­کنند. افرادی که می‌­خواهند همه را از خود راضی نگه دارند. نمی‌­خواهند کسی آنها را رد کند. کسانی که تمام تلاش خود را می­‌کنند تا به هر قیمتی، حتی از دست دادن سلامتی و خوشبختی خود، تایید و تصدیق همه­‌ی افراد را نسبت به خود دریافت کنند. افرادی که هویت و ارزشِ وجودی خود را، تنها در تایید شدن، یا رد نشدن و مورد نقد قرار نگرفتن توسط دیگران می­‌بینند و می‌­جویند، و اشک‌­ها و لبخندهای آنها، در راضی­ نکردن و راضی کردن دیگران نهفته است!

اینها همان افرادی هستند که به آنها مهرطلب گفته می‌­شود و خانم هاریت بریکر در این کتاب تلاش می‌­کند تا آنها را از بیماری­‌شان و عواقبی که برای آنها در پی دارد، آگاه کند و راه‌­حل­‌هایی را نیز برای پیشگیری و درمان ارائه کند تا قدم به قدم، بتوانند بر آن چیره شوند.

اما اگر هنوز با این رفتار (مهرطلبی) آشنا نشده‌­اید، اشتباه نکنید! مهرطلبی، با فداکاری و از خود گذشتگی تفاوت دارد. مهرطلب نبودن هم، به معنای سنگ‌دل بودن نیست! همان­طور که در مقدمه‌­ی کتاب نیز به آن اشاره شده:

بیماری راضی کردن حکایتی در باب کسانی نیست که گه­‌گاه برای راضی و خشنود کردن دیگران راه درازی را می­‌پیمایند. مهرطلبی یا بیماری راضی کردن در واقع یک مسأله­ روانی رنجور کننده­‌ای است که نتایجی جدی و ناخوشایند بر جای می‌­گذارد.

در واقع مهرطلبی در باب کسانی است که جز خودشان می‌خواهند همه را راضی و خوشحال کنند. البته نه که نخواهند خود را خوشحال کنند. بلکه فرصت نمی‌کنند! در واقع، آنها آنقدر در هر زمان و موقعیت در تلاش برای راضی کردن دیگران هستند که فرصت چندانی برای فکر کردن به خود ندارند. آنها حتی ممکن است تصمیمات شخصی خود را هم در جهت دریافت تایید دیگران بگیرند.

برای خواندن این کتاب، لزوماً نباید شما یک مهرطلب باشید! اگر دارای وقت کافی برای خواندن یک کتاب مفید هستید و یا اگر می‌­خواهید آگاهی خود را از این رفتارِ خطرناک افزایش دهید و در خود پیشگیری به عمل آورید، پیشنهاد می‌­کنم این کتاب را بخوانید. در خلال کتاب، پرسشنامه‌­های متعددی وجود دارد که خواننده با پاسخ دادن به آنها، از شدت و میزان جنبه­‌های گوناگون مهرطلبی خود آگاه می‌­شود و راه­‌حل­‌هایی برای مقابله و رویارویی با آنها می‌­یابد.

یکی از بزرگ­ترین خطاهایی که مهرطلب­‌ها با آن گمراه می­‌شوند این است که می­‌توانند همه را از خود راضی کنند! در صورتی که راضی کردنِ همه‌­ی انسان‌­ها، شدنی نیست! طبیعتاً هر انسانی سلیقه­‌ و درخواست خاصی دارد که در بسیاری از مواقع، درخواست­‌ها و نیازهای افراد حتی با هم در تناقض است. بنابراین شخص مهرطلب، باید فشار بسیار زیادی را برای اجابت تمام درخواست­‌های متناقض متحمل شود تا تمام افراد را بتواند راضی و خشنود کند! زیرا او همواره از بروز تضاد و تعارض فرار می­‌کند. وجود تضاد و تعارض میان او و دیگران، موضوعی است که برای او هیچ­‌گاه قابل تحمل نیست و او همواره تلاش می­‌کند تا از بروز این اتفاق جلوگیری کند.

ضمن اینکه راضی کردن همه، در نهایت یک نتیجه‌­ی اجتناب‌ناپذیر و ناخوشایند در پی دارد: ناراضی شدنِ خود!

کتاب دارای 15 فصل است که به موضوعات اساسی اشاره می‌­کند و مثال‌های گوناگونی را نیز برای آگاهی بیشتر از تاثیرات این رفتار و جنبه‌­های روانی آن ارائه می‌­کند.

خلاصه. من از خواندن این کتاب لذت بردم. و پیشنهاد می‌­کنم خواندن آن را از دست ندهید. کتاب مهرطلبی، با ترجمه‌­ی مهدی قراچه داغی توسط انتشارات پیک بهار منتشر شده است.