مدتی بود به دنبال فرصتی برای عوض کردن قالب وبلاگ بودم. قالب قبلی یه نقصان داشت. و اون این بود که واکنش‌گرا (responsive) نبود. در نتیجه چه در موبایل، چه تبلت و چه کامپیوترهای رومیزی به یک شکل نمایش داده می‌شد. بنابراین کسی که برای نمونه از طریق لپ‌تاپ وبلاگ رو میدید، شاید مشکلی نداشت. اما در اسمارت‌فونی با صفحه‌ نمایش ۴ اینچی، ظاهر جالبی نداشت. نه به لحاظ زیبایی. که البته اون هم – به قول دوستان UX ای – مهمه. بلکه بیشتر به لحاظ سختی در خواندن.

مزیت قالب‌های واکنش‌گرا یا ریسپانسیو اینه که در هر وسیله، متناسب با اندازه‌ی صفحه‌ نمایش اون وسیله – به ویژه عرض صفحه – به نمایش در میان. در نتیجه در اسمارت‌فون‌ها که صفحه‌ نمایش کوچکتری نسبت به لپ‌تاپ‌ دارند، برخی از جزئیات ظاهری وب‌سایت حذف میشه یا به شکل دیگری نمایش داده میشه تا ظاهر مطلوب‌تری به کاربر نشون داده بشه. یا به قول گوگل، ظاهر فرندلی‌تری (friendly) داشته باشه. کسانی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنن می‌دونن که گوگل در آپریل 2015 الگوریتم Mobilegeddon رو آپدیت کرد که تاثیر اصلی این آپدیت، اولویت دادن در نتایج جستجو به وب‌سایت‌هایی هست که بر روی اسمارت‌فون‌ها به خوبی نمایش داده می‌شن.

یه تغییر دیگری هم که انجام شد، تغییر نام وبلاگ بود. از خودمانی، به خودِمَنی. زمانی که در حال خریدن دامین بودم، با عنوانی که در ذهنم بود، یعنی خودمانی، خریدم. اما چند روز بعد، «خودِمَنی» به ذهنم رسید و احساس کردم خیلی به چیزی که می‌خواستم نزدیک‌تره و دوست‌تَرِش دارم.